شبکه های Wireless

شرکت ارتباطات فرهنگ آزما با استفاده از تجهیزات به روز دنیا قادر برقراری ارتباطات شبکه های Wireless می باشد .

این شرکت قادر به اجرای کلیه مراحل پروژه های Wireless می باشد :
  • امکان سنجی دقیق جهت برقراری ارتباطات Wireless

  • برقراری ارتباطات Point to Point  ، Point to Multi point

  • نصب و راه اندازی دکل های مخابراتی ، سیستم ارتینگ و چاه ارت

  • پشتیبانی کامل از سرویس های پهنای باند

یکی از شیوه‌های استفاده از خدمات پهنای باند ارتباطات فرهنگ آزما ، استفاده از ارتباط بی‌سیم یا Wireless  است . در تکنولوژی بی سیم به جای کابل از امواج راديويی و مايکروويو  برای انتقال اطلاعات بين دستگاه ها استفاده می گردد. در این تکنولوژی اطلاعات با کمک این  فناوری که مدولاسیون نامیده می شود در نقطه ای که اطلاعات را ارسال میکند تبدیل به امواج شده و به سمت مقصد ارسال می شود. سپس در نقطه گیرنده امواج مجددا تبدیل به دیتا شده و مورد استفاده قرار می گیرد. فاصله‌ای که اطلاعات انتقال داده می‌شود می‌تواند کوتاه یا بلند باشد.

تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی‌سیم یا Wireless  است. باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های 2.4، 5.4 و 5.8 گیگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارایه کنند.

جهت برقراری ارتباط بین مشتری و مراکز ارتباطات فرهنگ آزما می بایست شرایط ذیل فراهم باشد :
  • برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی، لازم است که دو مرکز ارایه دهنده‌ و گیرنده‌ی خدمات، خط دید مستقیم داشته باشند.

  • همچنین در مسیر دو ساختمان تداخل فرکانسی وجود نداشته باشد .

چه شرکتهایی می توانند از خدمات بی سیم ارتباطات فرهنگ آزما استفاده کنند ؟

 تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند بیش از 1 مگا بیت بر ثانیه و با سرعت ارسال و دریافت برابر و یا نیاز به ارتباط بین سازمانی (ترانزیت) دارند می‌توانند از خدمات بی‌سیم  استفاده کنند.