سرور اختصاصی مجازی

ویژگی های سرور مجازی آزما :

  • تخصیص فضای مناسب در سرور
  • امکان ارتقاء سریع سخت افزار
  • امنیت اطلاعات 
  • ارائه نسخه پشتیبان (Back Up)
  • پشتیبانی فنی 24*7
  • امکان ارائه دسترسی اختصاصی به سرور (VPN)
  •  خرید VPS

 

 خرید VPS 


VPSمخفف Virtual Private Server به معنی سرور خصوصی مجازی می باشد و گاهی از آن به عنوان VDS که مخفف Virtual Dedicated Serverبه معنی سرور اختصاصی مجازی می باشد، نام برده مي شود.
سرور مجازی دقيقا همانند يک سرور اختصاصی مستقل و با همان سطح دسترسی عمل می نمايد، با اين تفاوت که چند عدد سرور مجازی بر روی يک سرور فيزيکی قرار می گيرند. به عبارت بهتر با استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی مانند VMware و با بهره گيری از سخت افزار هاي پرقدرت و پيشرفته، يک سرور فيزيکی به چندين سرور مجازی با امکانات مختلف تقسيم می شود. هر سرور مجازی بنا بر تنظيمات اوليه، سهم خاصی از منابع سرور از قبيل پردازنده، حافظه اصلی، فضای ديسک سخت، پهنای باند و … را به صورت اختصاصی و تضمين شده در اختيار مي گيرد.

در این سرویـــــس یک سرور قدرتمند توســــط نرم افزارهای مخصوص مجازی سازی، به چندین ســـرور مجازی تقسیم و هر سرور مجازی دارای سیستم عامـــــــل، فایل سیستم، نرم افـزارها و پیکـربندی مخصوص به خـود اســـت و هیچ یک از سرورهای مجـازی به منابع سرور مجــــــــازی دیگر بر روی همان سرور دسترسی نخواهند داشت .

همچنین سرور خصوصی مجازی تمامی امکانات يک سرور اختصاصی را دارا بوده ولی حدود سخت افزاری آن بوسيله نرم افزارهای VMWare جدا میگردد .
هزينه اين خدمات پايين تر از سرور اختصاصی بوده اما از نظر کارايی و قابليت هاي اجرايی همانند سرور اختصاصی عمل ميکند. علاوه بر آن نسخه های پشتيبانی از سرور مجازی به راحتی قابل بازيابی مي باشد .

اين سرويس در مقايسه با سرويس ميزبان وب، امکان فراهم نمودن دسترسی Administrator را برای مشتريان فراهم نموده و با توجه به مجزا بودن سيستم فايل مجازی امنيت بيشتری داشته و مطمئن خواهيد بود که اطلاعات شما کاملا" دور از دسترس سايران قرار خواهد داشت .