شباب

شبکه بزرگ ارتباطی بخش صنعت ، معدن و تجارت (شباب)

گروه آزما به عنوان طراح ، مجری و پشتیبان طرح شباب با کادری مجرب و متخصص با توان اجرایی و فنی بالای خود و پشتیبانی 24 ساعته از کاربران این طرح کار خود را در این پروژه آغاز نموده. این شرکت به عنوان نماینده انحصاری توکن ST3 با برند Securemetrik از کشور مالزی در ایران فعالیت می نماید و براساس رتبه بندی مرکز ریشه این توکن در رتبه 2 توکن های مورد تأیید قرار دارد. همچنین شرکت فرهنگ آزما توان ارائه کلیه زیرساخت های ارتباطی لازم اعم از وایمکس ، ADSL ، پهنای باند اینترنتی از طریق فیبر نوری و ... را دارد . 

با توجه به توسعه روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و نياز کليه ذينفعان بخش بازرگانی کشور، از جمله توليد کنندگان، توزيع کنندگان،واحدهای صنفی، تشکل ها و اتحاديه ها، سازمان های نظارتی، مصرف کنندگان، دستگاه های اجرايی و ... به يک شبکه بزرگ ارتباطی، طرح شباب به عنوان زيرساخت امن اين بخش در دستور کار معاونت توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونيکی وزارت بازرگانی قرار گرفت.

اهداف ايجاد شبکه شباب:
ايجاد بستری امن

در اين شبکه به منظور اتصال کليه ذينفعان بخش بازرگانی در اقصی نقاط کشور به صورت شبکه های اختصاصی مجزا و ارائه کليه سرويس های G2B، G2G، B2B،,….  B2C  از طريق مرکز داده وزارت بازرگانی استفاده می شود. تکميل بانک اطلاعات آماری بخش بازرگانی کشور به صورت کاملا سيستمی از طريق شباب در راستای تنظيم بازار و برنامه ريزی های اقتصادی و انواع خدمات بازرگانی، واردات، صادرات و ترانزيت کالابرای تجار و اقشار مختلف امکان پذير شده و همچنين برای کليه ذينفعان نظير ثبت سفارش واردات، کد رهگيری املاک و... کاهش هزينه و افزايش پهنای باند، کيفيت و سرعت بيشتر در ارائه خدمات را بدنبال خواهد داشت.

اين شبکه بر اساس ارائه خدمات مورد نظر با آخرين فناوری های روز دنيا در سطوح مختلف، با ويژگی هايی مانند امنيت، پايداری خدمات، کيفيت و کميت عالی، سرعت، و گستردگی مناسب طراحی شده است.