سرویس اجاره فضا co-location

سرویس اجاره فضا (Co-Location)

سرویس کولوکیشنColocation  نوعی از خدمات مراکز داده است که به جای اجاره نمودن سرور از مرکز، میتوانید سرور تهیه شده توسط خود را به ما سپرده و در این حالت مالکیت سرور کاملاً در اختیار خودتان خواهد بود. البته تهیه سرور برای مشترک می تواند توسط مرکزنیز انجام گردد . در واقع در سرویس اشتراک فضای مرکز داده ، فضا و مکانی مناسب برای قرار دادن و نگهداری سرور اجاره می شود. در سرویس اشتراک فضای مرکز داده، کاربر می تواند پیکربندی سخت افزار و نرم افزارهای نصب شده بر روی سرور را شخصاً انتخاب نماید. همچنین اتصال به اینترنت همواره برقرار بوده و تجهیزات محیط همچون برق اضطراری (UPS)، سیستم اطفای حریق و تهویه نیز در بهترین شرایط برای مشترکان مهیا گردیده است.

سازمان‌ها و موسساتی که سرور ها و تجهیزیات خود را پيکر بندی نموده اند ولی برای نگهداری آنها و تامين منابع مورد نياز مثل برق، اينترنت امن پر سرعت، فضای مناسب و غیره، با مشکل مواجه هستند، می توانند از سرویس اشتراک فضای مرکز داده بهره بگیرند. بعضي از موسسات با صرف وقت و هزينه زیاد تلاش کرده اند که فضای مناسب را خود به وجود آورند اما در اکثر موارد نتیجه مطلوب را بدست نیاورده اند ؛ لذا به جای مصرف هزينه ای گزاف برای نگهداری سرور، استفاده از خدمات يک مرکز داده ايمن باعث کاهش چشمگير هزينه ها و البته افزايش چشمگير سطح کاربری و دسترسی پذيری است. می توان با استفاده از فضای مجهز به امکانات پيشرفته امنيتی، تهويه هوا و کنترل رطوبت، فضاهای اختصاصی براي قرارگيری سرورها، سيستم‌های پيش‌گيری از آتش‌سوزی، سيستم تامين برق اضطراری و موارد دیگر ، از قرار گرفتن سرورها در مکانی مناسب اطمينان حاصل کرد.

پس در استفاده از سرویس Colocation ، میتوانید که به عنوان مالک تجهیزات خودتان، بر روی سرورها و نرم افزار هایتان کنترل و نظارت کامل داشته باشید. همچنین پنلی جهت مانیتورینگ به شما ارائه می شود که به عنوان مثال در صورت دلخواه میتوانید از میزان حافظه بیشتری استفاده کرده و براحتی تجهیزاتتان را ارتقاء دهید.

با اینکه شاید شما اقدامات پیشگیرانه ای را برای امنیت سرورهایتان انجان داده باشید، اما باز هم ریسک های بالقوه ای وجود دارند که می توانند با سیستم های اضطراری و ویژه ی مرکز داده ها به حداقل برسند، چرا که برای حفاظت از تجهیزات و داده های شما جهت مقابله با حوادث طبیعی و اتفاقات غیر قابل پیش بینی آمادگی لازم را دارند. همینطور دارای سیستم های خنک کننده و کنترل هوا و رطوبت هستند که حفاظت از تجهیزات شما را به بالاترین میزان خود می رساند.

بدون تردید با استفاده از این سرویس، ایجاد امنیت برای داده های شما به بهترین نحو در مرکز داده صورت می گیرد. وقتی صحبت از امکانات امنیتی به میان می آید، بهتر است بدرستی تحقیق کنید تا شرکتی را که بهترین سرویس را ارائه می دهد انتخاب کنید.

اضافه بر این مزیت ها هزینه های مربوط به برپایی، مدیریت و حفظ سرورها و سایر تجهیزات برای شرکتها و صاحبان کسب و کار نیز بسیار بالا می باشد. در حالیکه Colocation (اشتراک فضا) به آنها این امکان را می دهد که از زیر ساخت های مرکز داده ها با کمترین هزینه به سود خود بهره ببرند .